Nabídka

Info a počasí

Název "Lotyšsko" pochází ze starověkého Latgalians, jeden ze čtyř východní baltské kmenů, který tvoří etnické jádro lotyšského lidu (cca od 8. do 12. století nl).  V regionu následně se dostala pod kontrolu Němci, Poláci, Švédové, a konečně, Rusové...Click for Riga, Latvia Forecast

REKLAMA

 

 

Historie

V rok 1939 okupování její území rusalka válečná a v rok 1940 bylo později její území připojené k Sovietskemu svaz. Počas druh světobol vojna uzavřeniny Lotyšsko spojenectví s nacistický Německem, které kontrolovací její území od rok 1941 až do rok 1944. Ze 70 tisíc Zidov, kteří žíla v Lotyssku počas druh světobol vojna, 95 % bylo vyvrazdenych. V rok 1944 se Lotyšsko znovu stačit součást Sovietskeho svaz a patřící mezi jeho průmyslník nejvyspělejší částice. Po tom, jako v rok 1991 selhání puč proti sovětský prezident Michailovi Gorbačovovi, využiju sbalit krajina příležitost osvobodit se spod sovětský nadvláda.
 

Nezávislost a další sled

Dne 21. srpen 1991, následující příklad Litvy a Estonska, vyhlásím Lotyšsko svoji nezávislost. Evropské země a většina ostatní stát světadíl uznalý nezávislost trochu pobaltskych stát.

USA tenkrát udělal 2. a sovětský svaz 6. září. Sedemnasteho září se Lotyšsko stačit členský krajina OSN. Kvůli těžce zkoušení etnické identita lotyšský národ v průběhu historie, zavírám novace Lotysska republika velmi přísně občanské zákon, které udělení lotyšský občanstvo omezovací jen na etnický Lotysov a tych, kteří žíla na její území před rokoko 1940.