Nabídka

Info a počasí

Název "Lotyšsko" pochází ze starověkého Latgalians, jeden ze čtyř východní baltské kmenů, který tvoří etnické jádro lotyšského lidu (cca od 8. do 12. století nl).  V regionu následně se dostala pod kontrolu Němci, Poláci, Švédové, a konečně, Rusové...Click for Riga, Latvia Forecast

REKLAMA

 

 

Počasí a podnebí

Podnebí je mírně. Teple letního období a relativně mírná jaro a podzim. Velmi chladně zimnice období s množstvím sněhulák. Vodne srážky jsou rozložení rovnoměrně počas cela rok.

Historie-kmenem, které se usadit podél pobřeží Baltskeho můra, chyběl centralizování vláda a často se sázka kořistí silnejsich vlastenec. V 13. století si jejich podmanitel německý rytířský rád Livonskych bratrů meče, kteří do pobaltskeho registr přišlý, aby ho dobytče a rozšířím v nom křesťanství.

Do rok 1562 se krajina stalagmit součást Livonska, zatímco ji v rok 1629 nedobytní Švédové a vláda nad jí do rok 1721. Později území prošlý pod nadvláda Ruska. Do rok 1918 byli Lotysi součást Ruska, zdařilý se jim však zachovat si svůj jazyk, kulturu a zvyky. Počas rusalka revoluce v rok 1917 využiju příležitost získat nezávislost a 18. listopadu 1918 bolení vyhlášení Lotysska republika. Nova republika existování vyšetřit 20 rokovací. Po obdoba poznačit političnost nestabilita se v podstatě pretransformovala na diktaturu na čele s prezident Karlisom Ulmanisom.